اهمیت قاشق در سیسمونی کودک

با توجه به این که بچه در اول دندان ندارد اگر قاشقی پیدا کردید که سر آن نرم باشد خیلی بهتراست صندلی غذا یک وسیله بسیار بدردبخور است که بچه در خانه کنار پدر و مادر باشد و هم زمان صرف غذا و هم برای بازی از آن استفاده کند لیوان مخصوص بچه ها یا sippy cup که برای آموزش نوشیدن به کودک وسیله بسیار خوبی است وسایل خواب کودک تخت کوچک (گهواره) با تشک و ملافه آن.

Image result for ‫سیسمونی قاشق‬‎

از پارک بچه هم می توانید هم برای خواباندن و هم برای بازی بچه استفاده کنید، به خصوص انواعی که صداهای آرامش بخش از قبیل صدای دریا یا قلب پخش می کنند برای بچه هایی که خواب سبکی دارند مفید هستند.

فقط دقت کنید که در استفاده از پارک بچه زیاده روی نکنید تا برای کودک حکم قفس پیدا نکند و بتواند به اندازه کافی در تعامل با محیط اطراف خویش قرار گیرد بالش کوچک که ترجیحاً نازک باشد یک تشک ابری حدود سایز ۱۰۰ در ۷۰ برای جابجا کردن نوزاد، شیر دادن و خواباندن روی پا پتوی بچه موبایل یا همان آویز موزیک دار بالای سر بچه که بعضی وقت ها خیلی به سرگرم شدن او کمک می کند دورسری که یک تکه ابر به ابعاد حدود ۳۰ سانتی متر در یک متر و نیم و به ضخامت ۲ تا ۳ سانت است که با یک آستر پارچه ای ثابت پوشیده شده و بعد یک رویه پارچه ای قابل تعویض برای روی آن تهیه می شود . این رویه باید قابل شستشو باشد . این وسیله که آماده آن هم موجود است دارای بندهایی است که توسط آن به میله های تخت بچه متصل می شود تا وقتی بچه در خواب غلت می زند و به میله های تخت برخورد می کند آسیب نبیند وسایل نقلیه بچه! ۰ ساک حمل بچه کالسکه که هر چه سبک تر و کم دنگ وفنگ تر باشد پراستفاده تر خواهد بود . کالسکه های عصایی سیسمونی  در مسافرت ها بسیار کارراه انداز هستند و کالسکه های ایرانی از نظر وزن چندان سبک و مناسب نیستند اگر ۳ تا ۵ ماهگی بچه به زمستان نمی خورد و اهل پیاده روی با بچه هستید آغوشی بسیار به دردخور است روروئک که برای بچه ۶ تا ۱۲ ماهه واجب است اما حداقل انواع ایرانی آن در حدود ۱۲ ماهگی بسیار خطرناک هستند و بچه ممکن است خود را از آن پرت کند ۵ ماهگی می توانید بچه را در آن بگذارید و جابجا کنید و در مهمانیها مجبور نیستید – کریر. یک توصیه از کسی که دو بچه پشت سر هم داشته . کریر یک وسیله بسیار عالی است که تا ۴ بچه را بغل کنید چون برای خود یک صندلی امن دارد و بعد از آن سن می توانید آن را در ماشین نصب کنید و به عنوان صندلی بچه استفاده کنید . تا جایی که شنیده ام کریرهای ایرانی نسبتاً سنگین هستند و انواع مارک دار بسیار گران . نوع تایوانی آن خیلی از نظر قیمت و وزن مناسب است و برای نصب در ماشین هم طراحی شده است

ارسال دیدگاه