تقابل اصلاح با شمع یا تیغ

اصلاح با شمع برای چه کسانی مناسب است؟

اگر نمی‌خواهید چند روز و ساعت را در نوبت سالن‌های آرایشی باشید باید دست به کار شوید، آن‌هم برای رسیدن به خودکفایی در انجام کارهای خود. اصلاح صورت و برداشتن موهای زائد یکی از همان‌هاست. وکس یا موم انداختن همان‌طور که می‌دانید یکی از راه‌های موقتی برای از بین بردن موهای زائد است که با زدن موم‌های گیاهی روی پوست و حالت چسبنده آن موجب جدا شدن موها از ریشه می‌شود. پس اگر پوست‌تان به انواع کرم‌های موبر یا پودرهای دکلره حساسیت دارد و با بند انداختن پر از جوش و ناهمواری می‌شود، می‌توانید مثل خیلی‌های دیگر از وکس کردن برای اصلاح استفاده کنید. البته برای اینکه از نتیجه‌بخش بودن آن روی پوست خود مطمئن شوید، پیشنهاد می‌کنیم برای اولین‌بار کار را به کاردان بسپارید و در یک سالن زیبایی معتبر انجام دهید تا ضمن آشنایی بیشتر با این روش، از نتیجه آن روی صورت خود و نداشتن حساسیت به آن مطمئن شوید. چون تنها با چندبار تجربه می‌توانید این راه را برای اصلاح همیشگی خود انتخاب کنید.

چرا شمع؟

انتخاب با شماست پس اگر قرار است از بین روش‌های مختلف اصلاح با شمع را انتخاب کنید، بهتر است بدانید که با این انتخاب خوب، هفته‌ها صورتی نرم و بدون مو خواهید داشت. البته اگر کاملا درست و اصولی روی پوست اجرا شود.
در این شیوه اصلاح برخلاف روش‌های دیگر موها از ریشه برداشته می‌شود درنتیجه رشد آن کمتر و جنس موها به مرور نازک و نرم‌تر خواهد شد تا جایی که شما کم شدن تعداد موهای خود را بعد از چند بار استفاده از شمع نتیجه‌ی مثبت را به خوبی احساس خواهید کرد.
شما با اصلاح  با شمع صورت با یک تیر دو نشان خواهید زد؛ اول کندن موهای زائد از روی صورت و دوم لایه‌برداری از پوست که با برداشتن شمع از روی صورت هنگام اصلاح تمام لایه‌های مرده سطح پوست همراه موها برداشته می‌شود، درنتیجه پوست روشن‌تر و شفاف‌تر می‌شود که کم و زیادی این نتیجه بستگی به نوع شمعی که استفاده می‌کنید و تأثیرات مواد بکار رفته در داخل آن دارد.
موم‌های مورد استفاده در روش وکس کردن گیاهی است و هیچ آسیبی به پوست شما نمی‌زند در حالی که شاید پوست شما با روش‌های دیگر دچار التهاب و جوش‌های ریز و درشت قرمز یا چرکی شود.

شمع یا تیغ؟

وکس موهای صورت از آنجایی که تک تک موها را از ریشه میکند یک معجزه محسوب میشود اما یک جایگزین قدیمی برای از بین بردن موهای صورت وجود دارد که همین الان در حمام خانه شما پیدا میشود: تیغ
اصلاح با تیغ باعث میشود که موهای صورت شما از سطح روی پوست شما بریده شود و به همین علت احتیاج به اصلاح مداوم دارد. برای قسمت های کوچک صورت مثل بالای لب، چانه،پایین گوش اصلاح با تیغ روشی آسان،سریع و تمیز است که اثرات جانبی وکس مثل،رشد موهای زیر پوستی یا عکس العمل منفی به اصلاح با شمع صورت داغ را ندارد.

برای اصلاح با تیغ بهتر است بعد از حمام که پوست صورتتان گرم و مرطوب است این کار را انجام دهید. روی پوستتان یک تمیز کننده بزنید تا هم ضد عفونی شود هم کمی چرب شود. اصلاح با تیغ به طور شدیدی لایه بردار است پس برای جلوگیری از زخم صورت یا قرمزی از یک لایه محافظ مثل فوم اصلاح استفاده کنید.
با این تفاسیر تا الان باید با انجام اصلاح با شمع صورت برای همیشه خداحافظی کرده باشید. اما چند لحظه دست نگه دارید. با توجه به تعداد دفعاتی که می خواهید صورتتان را با تیغ اصلاح کنید برای جلوگیری از به وجود آمدن یک سایه سیاه رنگ پشت لب یا هر نقطه دیگر از صورت، اصلاح با شمع صورت گزینه بهتری برای صورت است. با این که اصلاح با شمع بدون عوارض جانبی نیست اما با کندن مو از ریشه باعث دیر تر در آمدن مو ها میشود وهمچنین هزینه و تعداد جلسات کمتری را احتیاج دارد. علاوه بر آن استمرار در اصلاح با تیغ باعث به وجود آمدن سایه سیاه (مانند زیر بغل بعضی از خانم ها) روی صورت به خصوص بالای لب میشود که البته پس از سال ها به این شکل در می آید. بنابر این اصلاح با تیغ بعضی مواقع به هیچ عنوان ایرادی ندارد.
حال بسته به اینکه چقدر زمان و هزینه برای اصلاح دارید بین این دو می‌تونید انتخاب کنید کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

پاسخ دهید