عوامل موثر بر سلامت و خلاقیت

یک مربی بهداشت مدارس شهرستان کاشان گفت: عنصر اصلی سلامتی، تغذیه سالم افراد جامعه است و شیوه نامناسب تغذیه و مواد غذایی نامطلوب، باعثکاهش رشد، افزایش بیماری و کاهش قدرت خلاقیت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان «صغری غلامی» در آیین گرامیداشت شب یلدا در دبستان دخترانه خضرایی راوند افزود: حکما، در طب سنتی و اسلامی، نخستین و مهم‌ترین تدبیر درمانی را اصلاح یا تجویز رژیم غذایی مناسب می‌دانستند.

وی اظهار داشت: تغذیه از عوامل موثر در سلا مت عمومی جامعه به شمار می‌رود و کشورهایی که از این دانش شناخت بهتری دارند و به نحو صحیح با بکارگیری  رابطه تغذیه و خلاقیت   از فواید مثبت آن و در ن‌ها یت افزایش طول عمر شهروندان بهره‌مند می‌شوند.

وی بااشاره به اهمیت تغذیه در طب اسلامی تاکید کرد: امام صادق علیه السلام می‌فرماید: غذای شما قبل از اینکه غذا باشد، دوای شما است و مردم را به تغذیه سالم سفارش می‌کند.

وی با اشاره به فواید نوع تغذیه تصریح کرد: تغذیه ناسالم، با ایجاد بیماری در شهروندان، علاوه بر تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی، باعثکاهش نیروی انسانی مفید شده و تعدادافراد سر بار جامعه را افزایش می‌دهد و از این‌رو رسول خدا صلوات الله علیه می‌فرماید: معده، خانه بیماری‌هاست.

وی گفت: با توجه به تحقیقات علمی، در تغذیه مطلوب، دریافت عوامل غذایی مورد نیاز بدن به عواملی از جمله سن افراد و شرایط آب و هوایی مختلف و حتی فصل‌های سال بستگی دارد.

این مربی بهداشت افزود: ساعت خواب وبیداری، به مسئله تغذیه ارتباط دارد چون در اوایل شب هورمون رشد ترشح می‌شود و باز سازی بدن در ساعات اولیه شب بهتر انجام می‌شود بنابراین، سعی کنید شب‌ها زود‌تر بخوابید تا سالم بمانید.

غلامی اظهار داشت: افت تحصیلی با صبحانه نخوردن ارتباط دارد و استفاده از لقمه‌های کوچک و جویدن غذا برای هضم بهتر از جمله موارد مهم در نوع تغذیه سالم است.

ارسال دیدگاه