لوستری راحت و مناسب از همه جهت ها

اگر توی اتاق پذیرایی‌تان مبل و بوفه و میز نهارخوری کلاسیک و سلطنتی دارید، حتما باید از این لوسترهای کلاسیک آویز بلوری بخرید. لوستر‌ها و چراغ‌های آویز مدرن و گوگولی‌تر خوراک اتاق نشیمن با مبل ال و یا کاناپه مدرن هستند. به علاوه رنگ لوستر و نور خانه هم به شدت باید به دکوراسیون‌تان بیاید. در این قضیه باید مثل ست کردن لباس عمل کنید و حواستان باشد پیژامه راه راه مامان دوز را با کت تک اسپرت کتان نپوشید.

Image result for ‫لوستر‬‎

اگر پول برق را خودتان می‌دهید لوستری را انتخاب کنید که اقتصادی‌تر باشد. یعنی اینکه به جای انتخاب لوستری که چندین شعله و حباب دارد، لوستری با تعداد شعله‌های کمتر اما با امکان نصب لامپ‌های کم مصرف، ‌ال‌ای‌دی و اس‌ام‌دی بزرگ‌تر و پروات‌تر انتخاب کنید. اگر به هر دلیل قانونی و غیر قانونی پول برق نمی‌دهید که خب راحت باشید. چلچراغ هم شد، بخرید.

با اینکه مدتی است که سایت‌های مختلف فروش اینترنتی لوازم خانه به فروش لوستر هم می‌پردازند و حتی سایت‌های تخصصی فروش لوستر هم راه افتاده‌اند، اما توصیه من این‌است که برای خرید لوستر زحمت بکشید و دست خانواده را بگیرید و سری به بورس‌های خریدش در شهر بزنید. چرا که این وسیله جزو وسایلی است که عکسش توی اینترنت با چیزی که در مغازه و به صورت فیس تو فیس می‌بینید خیلی فرق دارد. توی مغازه‌ها می‌توانید از فروشنده‌ها بخواهید که لوستر مورد نظرتان را با انواع لامپ‌های آفتابی، مهتابی و یخی امتحان کنند.

در تهران دو بورس اصلی فروش لوستر وجود دارد. اول قدیمی‌ترین بورس فروش محصولات روشنایی ایران یعنی لاله زار است. خیابان خاطره انگیزی که قبلن‌ها پاتوق سینما و تئا‌تر کشور بود اما حالا شده پاتوق روشنایی فروش‌ها. دومین بورس و به نوعی جدید‌ترین بورس فروش لوسترو آویزهای روشنایی هم خیابان شریعتی از حسینیه ارشاد به سمت شمال است. در راسته اولی انواع و اقسام وسایل روشنایی با هر قیمتی که بخواهید پیدا می‌شود اما محصولات راسته دوم کمی لوکس‌تر و گران‌تر است.

لوستری را انتخاب کنید که راحت باز و بسته و سر هم بشود. این آپشن موقع اسباب‌کشی خیلی به کار می‌آید.

سر هم کردن لوسترتان را توی مغازه از فروشنده یاد بگیرید. حواستان باشد حس مهندسی و بلدم بابا نگیردتان و بعد توی خانه بخورید به دیوار.

حتما چیزی را انتخاب کنید که تعویض لامپ‌هایش آسان باشد. این خیلی خیلی مهم است.

لوستری را بخرید که حباب‌هایش خیلی خاص نباشند و در صورت شکستن بشود نمونه‌اش را توی بازار پیدا کرد.

حتما از خدمات پس از فروش چند ساله لوستر و یا چراغی که می‌خرید مطمئن شوید. بعضی وقت‌ها بخاطر خرابی یک قطعه کوچک لوسترتان بدون استفاده می‌شود.

اگر ایده‌ای درباره رنگ نور خانه‌تان ندارید لامپ‌ها را به صورت یکی در میان آفتابی و مهتابی بخرید و روی لوستر ببندید.

الان مدل‌های مختلفی از لامپ‌های اس‌ام‌دی توی بازار هستند که اگرچه کمی گرانند اما نور و دوامشان زیاد و مصرف برقشان کم است. یک بار پول بیشتری بدهید تا چند وقت قبض برقتان کمتر بیاید.

لوستری بخرید که تمیز کردنش خیلی سخت و طاقت‌فرسا نباشد.

ارسال دیدگاه