هوا و توانایی نفس کشیدن

روش تمریناتتان را تغییر دهید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید جسمتان، هوا و توانایی نفس کشیدن است. این روش را می توانید در هر زمان که خواستید به سادگی حتی در خانه انجام دهید و وضعیت سلامتیتان را ارتقاء بخشید.

نکته ی مهم این است که از انجام تمریناتی که نیاز به دقایقی برای استراحت داشته باشد خودداری کنید. باید این ۱۵ دقیقه را به طور کامل در فعالیت جسمی باشید. اینکار فکرتان را به خود مشغول کرده و باعث می شود دیگر به این فکر نکنید که چه چیز اذیتتان می کند.

وقتی این ۱۵ دقیقه ی فعالیت را با تنفس های عمیق به اتمام رساندید، اندورفین ها در بدنتان آزاد شده و احساس فوق العاده ای به شما خواهد داد و دیگر نیازی نیست تا ساعتی را در باشگاه بگذراید تا به این مرحله برسید.

با این روش تمایل و علاقه تان به باشگاه رفتن هم بیشتر می شود چون دوست دارید این حال را بیشتر و بیشتر تجربه کنید.

نکته همین جاست. اگر ۱۵ دقیقه در روز را به انجام تمرینات ساده به همراه تنفس عمیق اختصاص دهید، بسیار بیشتر از اینکه هفته ای دو جلسه ی ۴۵ دقیقه ی را در باشگاه بگذرانید، نتیجه خواهید گرفت.

باید باشگاه خودتان باشید. فقط کافی است چند فعالیت خوب برای تنفس عمیق یاد بگیرید. در اینصورت دیگر هر مقدار زمان که خواستید، چه ۱۵ دقیقه و چه به اندازه ی یک جلسه ی کامل باشگاه میتوانید این تمرینات را انجام دهید. در حقیقت شما از تنفس عمیق برای آزاد شدن اندورفین در بدن استفاده می کنید و اینکار به نوبه ی خود تمایل و انگیزه ی بیشتر برای ادامه ی راه را در شما ایجاد می کند.

با شروع این کار، نیمی از راه را پیموده اید. اگر این فعالیت ها را صبح بعد از برخاستن از خواب انجام دهید، تا آخر روز پرانرژی و شاداب خواهید بود.

در این قسمت نمونه هایی از تمرینات مناسب تنفس عمیق را ذکر کرده ایم که به چیزی جز توانایی نفس کشیدن و انجام فعالیت های ساده ی جسمی نیاز ندارد.

۱- صاف بایستید، طوریکه دست ها در کنار بدن باشد. هوا را از ریه ها خارج کنید. دست ها را بالا ببرید، و کف دست ها را در بالای سر به هم بچسبانید و نفس را عمیقا به داخل ریه ها بکشید. بعد به آرامی دست ها را دوباره به اطراف بدن برگردانده و همه هوا را از ریه ها خارج کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه انجام دهید.

۲- بایستید، دست ها را در جلو قرار داده و خود را روی پنجه ی پا بلند کنید. حین انجام این کار نفس را در ریه فرو برید. در عمل بعدی دست ها را به عقب و پشت بدن برگردانده، پاشنه ها را به زمین گذاشته و نفس را خارج کنید. این تمرین را در بیست یا سی تکرار انجام دهید.

۳- عادی بایستید، هوا را عمیقا به داخل ریه ها برده و همینطور که ایستاده اید بدنتان را به عقب بکشانید (تا جایی که در توان دارید) و پل بسازید. بعد دوباره به جلو برگشته و همه ی هوا را بیرون دهید. این تمرین را هم ده مرتبه تکرار کنید.

در انجام این تمرینات، اول روی نحوه ی تنفس خود و دوم روی حرکات بدنتان تمرکز کنید. می توانید این تمرینات را صبح ها یا هر زمان دیگری که فکر می کنید نیاز به تقویت روحیه دارید انجام دهید.

پاسخ دهید