کارکرد قفل های برقی معمولی

در قفل های برقی معمول٬ نیروی لازم جهت کشش زبانه قفل به داخل و در نتیجه باز شدن درب٬ توسط فنری تامین می گردد که هنگام بسته شدن درب و فرو رفتن زبانه شارژ به داخل قفل این فنر جمع شده و توسط ضامن و آرمیچر بوبین انرژی پتانسیل ناشی از جمع شدن فنر ذخیره می گردد.

قفل درب کمکی استوک مدل 8 سانت

حال زمان فشردن شاسی گوشی داخل ساختمان و برقرار شدن جریان٬ بوبین داخل قفل آرمیچر را جذب نموده و در نتیجه ضامن آزاد می گردد و انرژی پتانسیل ذخیره شده به یکباره زبانه قفل را به داخل می کشد که این عمل با صدای زیادی توام است و ضمنا هنگام باز کردن درب توسط فرپ از داخل یا بیرون منزل نیز همین صدا ایجاد می گردد که این صدا از عیوب مهم این قفل ها می باشد.

درب های اتوماتیک رول آپ یا کرکره برقی ها به جهت امنیت و سهولت در استفاده برای درب های ورودی فروشگاهها مغازه ها شرکت ها و پارکینگ ها و غيره استفاده می شوند

این دربها را می توان در ساختمان هاي مسکوني يا تجاري و ادارات و حتي درب وسايط نقليه باري استفاده کرد. شاید مثالهای بالا بیشترین موارد استفاده از کرکره برقی را شامل شوند اما واقعیت اینست که در صورت استفاده مناسب و خلاقانه کرکره برقی می توان از آن در دکوراسیون داخلی ادارات و دفاتر جهت پارتيشن بندي، پشت پنجره ها و به عنوان پوشاننده روی استخر ها در صورت لزوم اشاره کرد. استفاده های خاص تر از کرکره برقی را می توان در دربهای اتوماتیک برخی از ماشین های آتش نشانی، ماشین های حمل حیوانات و… مشاهده کرد.

قفل درب ساختمان های اتوماتیک رول آپ راه گشایی برای کمبود فضا در ساختمانهای جدید مي باشند. اين کرکره های بر قی با توجه به استحکام مناسب خود فضای بسیار کمی در زیر سقف را هنگام جمع شدن اشغال می کنند و به جهت حرکت عمودی آن دیگر نیازی به فضای اضافه جهت باز شدن لولایی دربها نمیباشد و به همین لحاظ فضای بیشتری را در اختیار شما می گذارد.

ارسال دیدگاه