ویترین کوچک و چیدمان سیسمونی نوزادان

ويترين كودك و چيدمان اسباب بازي و برخي وسايل ديگر در آن، مقدمه‌اي است براي دعواهاي كودكانه و فخرفروشي‌‌در آينده نزديك بعد از تولدشان‌.
 Image result for ‫سیسمونی‬‎

زماني كه براي استقبال از نوزاد تازه وارد، رسم خريد فروشگاه‌ اینترنتی سيسموني انجام مي‌شود، چه لزومي دارد كه در پي آن مراسمي براي نشان‌دادن وسايل به اقوام و دوستان هم برگزار شود كه همين نشان دادن وسايل نوزاد پا به جهان نگذاشته، بهانه گريه و التماس چند كودك ديگر در مهماني بشود؟ آموزش چشم و هم چشمي و همه عواقب آن به كودكان از جايي مثل همين مهماني‌ها شروع مي‌شود.Image result for ‫سیسمونی‬‎
اغلب رسم خريد سيسموني براي فرزند اول به خاطر ورود تازه اين مهمان به خانه انجام مي‌شود. زماني كه هزينه فراواني براي خريد سيسموني انجام شود، كودك به مرور خود را صاحب آن مي‌داند، آن وقت سخت مي‌توان به كودك ياد داد كه خواهر و برادر‌هاي بعدي او همانقدر صاحب وسايل بازي و… هستند كه او خود را صاحب آنها مي‌داند. تعلق همه امكانات به فرزند اول پايه حسادت‌هاي بچه‌هاي خانواده به هم و گاهي يكي از دلايل عدم‌تمايل فرزند اول به داشتن خواهر و برادر است. مرور خاطرات استقبال از فرزند اول و عدم‌خريدهاي آنچناني براي فرزند دوم و سوم، مي‌تواند بهانه تلقي تبعيض در خانه شود.

ارسال دیدگاه